Home Politike Presidenti nuk ndjek protokollin, nuk takon ministrat e rinj pas betimit

Presidenti nuk ndjek protokollin, nuk takon ministrat e rinj pas betimit

705
0

Katër ministrat e rinj bënë sot betimin para nisjes së punës në dikasteret përkatëse.

Ata mbërritën kete pasdite në Presidencë pasi dje morën edhe besimin e Kuvendit.

Fatmir Xhafaj do te jete minister i Drejtesise, Ogerta Manastirliu ministre e Shendetesise, Olta Xhaçka ministre e Punëve dhe Çështjeve Sociale dhe Eduard Shalsi ministri i Shtetit per Ceshtjet Vendore.

‘BalkanWeb’ mëson se kryeministri Edi Rama nuk ishtë i pranishëm në ceremoni, ndërsa përfaqësohej nga zv.kryeministri Niko Peleshi.

Pas mbledhjes, ministrat e Rinj jane ankuar se Presidenti Nishani nuk ua ka dhene doren gjate ceremonise.

Previous articleItali – Shqiperi, nje stjuart plagoset nga fishekzjarret
Next articlePlisat zbulojne arsyen pse hodhen fishakzjarre ne fushe

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here