Home Sport Itali – Shqiperi, nje stjuart plagoset nga fishekzjarret

Itali – Shqiperi, nje stjuart plagoset nga fishekzjarret

803
0

Një stjuard është plagosur gjatë trazirave në stadiumin e Palermos mbrëmjen e sotme, çka edhe ndërpreu ndeshjen për gati 10 minuta.

Sipas ANSA-s, stjuardi është qëlluar me një fishekzjarrë dhe shashka nga tifozët shqiptarë. Gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetën, shkruajnë mediat italiane.

U desh ndërhyrja e Ansi Agollit që të qetësonte grupimin e tifozëve shqiptarë që hodhën shashka në fushë dhe fishekzjarrë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here