Home Politike Presidenti Nishani, bashkimi i Shqiperise me Kosoven do te ndodhe pa diskutim

Presidenti Nishani, bashkimi i Shqiperise me Kosoven do te ndodhe pa diskutim

517
0

nishaniPresidenti Bujar Nishani thotë se pa diskutim që do të ketë një bashkimi kombëtar mes Kosovës dhe Shqipërisë. Në një intervistë për mediat kosovare kreu i shtetit ka thënë se nuk mund të ketë komb kosovar në Kosovë.

“Pa diskutim që bashkimi kombëtar do të ndodh, nuk ka asnjë arsye, por ajo do të vije në mënyrë të natyrshme, dhe të jesh e sigurt që do vijë në mënyrën më evropiane të mundshme, ashtu siç kemi parë sot në Evropë projekte dhe realitete krejt demokratike dhe krejt normale”, ka thënë presidenti Bujar Nishani.

Sipas tij për Shqipërinë dhe shqiptarët ka qenë dhe mbetet SHBA-ja, partneri kryesor strategjik.

Previous articleRisi ne energjitike, 1.1 milione matesa inteligjente
Next articleLiria e shprehjes vlen më shumë se të gjithë librat e shenjtë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here