Home Rajoni Paranoja e mediave serbe me Kryeministrin Rama

Paranoja e mediave serbe me Kryeministrin Rama

545
0

Megjithese vizita e tij sigurohej nga 5000 police, ne 10 Nentor ne Beograd, Rama kishte frike se mos e vrisnin dhe kishte veshur nje jelek antiplumb. Keshtu hapet titulli i nje prej gazetave te perditshme te Beogradit. Rama do te marre pjese ne samitin e ardhshem qe do te mbahet me 16 Dhjetor ne Beograd i cili do te sigurohet nga 10,000 forca policie, por a do te veshe perseri Rama jelek antiplumb?!
Burime nga stafi i Rames jane shprehur se ai ishte i shqetesuar per sigurine e tij. Kjo ishte arsyeja qe kishte marre kete vendim.
Ajo qe te bie ne sy eshte se mediat serbe vazhdojne ta perqendrojne vemendjen e tyre te vizita e Kryeministrit Edi Rama dhe se nuk i shkeputen idese se ishte nje provokim i paster. Edhe me viziten e tij ne 16 Dhjetor mesa duket ai do marre vemendjen kryesore te mediave ne Beograd

rama-serbi

http://www.kurir.rs/vesti/politika/paranoja-rama-se-plasi-da-ce-ga-ubiti-u-srbiji-clanak-1630713

Previous articleSheshel provokon shqiptaret: “Do te kthehemi ne Kosove, me ose pa lufte”
Next articleERE pritet të bëjë publik vendimin per rritjen e çmimit të energjisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here