Home Bukuria Rudhat në pjesën e kraharorit, si ti parandalojme!

Rudhat në pjesën e kraharorit, si ti parandalojme!

714
0

rrudhatShumë femra e kanë këtë problem, jo vetëm zonjat në moshë por edhe ato më të rejat.

Si t’i parandalojmë e si të kujdesemi për këto rudha nëse janë krijuar?

Kujdesi duhet të jetë i përditshëm, mjafton të kemi parasysh 5 rregulla bazë.

1. Mos flini kurrë në anën e majtë apo të djathtë. Kjo është një nga shkaktaret kryesore të rudhave që krijohen në kraharor. Më e këshillueshmja është të fjeturit në shpinë.

2. Sigurohuni të aplikoni mbrojtës diellor 20 minuta para se të dilni nga shtëpia. Pjesa më e madhe e femrave përqëndrohen tek fytyra dhe qafa duke harruar dekoltenë.

3. Hidratojeni pjesën e dekoltesë 2 herë në ditë duke bërë sado pak masazh. Mos e lini lëkurën të thahet, të humbasi shkëlqimin dhe të dehidratohet.

4. Përdorni produkte me Vitaminë E natyrale (si vaji i lajthisë, bajameve të ëmbla, suzamit, etj). Vitamina E është mikesha më e mirë e lëkurës.

5. Bëni ushtrime të lehta për të tonifikuar krahët, gjoksin dhe pjesën e kraharorit. Ushtrime gjithpërfshirëse të cilat ndihmojnë në tonifikim dhe përmirësim të gjendjes së lëkurës në të gjithë zonën e bustit.

Nëse i praktikoni këto këshilla shumë të thjeshta, do të ndjeni një ndryshim shumë të madh brenda pak javësh.

Previous articleTAP nis punimet në Shqipëri
Next articleVlerat ushqyese të Vajit dhe fryteve të Lajthisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here