Home Politike Papandreu, Merkel dhe Sarkozi, diskutojnë për krizën e borxheve

Papandreu, Merkel dhe Sarkozi, diskutojnë për krizën e borxheve

432
0

Zyrtarët më të lartë të Greqisë, Francës dhe Gjermanisë, ditën e sotme do të mbajnë një takim për të diskutuar për krizën e borxheve të Eurozonës.

Në këtë kuadër, kryeministri grek, George Papandreu, kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti francez, Nikolas Sarkozi, do mbajnë një konferencë telefonike.

Në Strasburg, kryetari i Komisionit Evropian, Hoze Manuel Barroso, tha sot se së shpejti do të paraqiten opsionet për rritje të eurozonës.

Previous articleVarrezat e makinave, nga sot zhvendosen 1 km larg rrugës
Next articleGaliani: Mbrojtja ka bërë punë të shkëlqyer

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here