Home Aktualitet Elbasan, digjen nene e bir nga zjarri ne banese

Elbasan, digjen nene e bir nga zjarri ne banese

411
0

zjarri1Flakët e zjarrit i kanë marrë jetën dy anëtarëve të familjes Basha në qytetin e Elbasanit. Sipas policisë, zjarri ka rënë pak minuta pas mesnatës në lagjen “Brigada 17 Sulmuese” dhe viktimat janë: Kristian Basha, 7 vjeç dhe e ëma e tij Lumturi Basha, 30 vjeç.
 
Ndërkaq, është dërguar me urgjencë për në sipatiln kirurgjit të Elbasanit edhe kryefamiljari Edmond Basha, 30 vjeç, i cili ndodhet në gjëndje të rëndë.

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje por nuk kanë mundur të shpërtojnë nga djegia, nënën dhe djalin e saj, ndërsa kanë arritur të shpërtojnë kryefamiljarin e familjes Basha, Edmondin.
 
Në ndihmë të forcave zjarrfikëse kanë ardhur edhe uniformat blu të policisë, po kështu edhe banorë të lagjes të cilët, hynë brënda ambienteve të shtëpisë me shpresën se do ti gjenin gjallë viktimat. Për të shuar flakët janë dashur dy zjarrfikëse.
 
Mendohet se zjarri ka rënë nga, ngrohja me dru e familjes Basha që ka sjellë edhe humbjen e dy jeteve dhe plagosjes së një tjetri. Shtëpia ishte e ndërtuar me dërrasa dhe kjo e ka favorizuar edhe më shumë përhajen e fjakëve brënda shtëpise.

Lajmi është publikuar fillimisht në orën 00:42 minuta të ditës së sotme dhe është përditësuar

Previous articleGetoar Selimi i jep fund lidhjes me Liberta Spahiun
Next articleHamilton fiton cmimin e madh te Kines

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here