Home Politike Ministri Noka flet me superlativa dhe plot gabime ortografike per Berishen

Ministri Noka flet me superlativa dhe plot gabime ortografike per Berishen

790
0

nokaMinsitri i Brendshëm Flamur Noka vazhdon t’i dedikojë rreshta me shumë superlativa kryeministrit Berisha, i cili dha dorëheqjen nga funksionet e PD-së pasi humbi zgjedhjet e 23 qershorit 2013.

Noka rendit në 13 reshta, ku secila nis me fjalën “Lider” sukseset e Berishës, brenda së cilës shprehet dhe keqardhja për humbjen e tij, dhe e mbyll “ne ty të dyam ti je lideri jonë.”

Dedikimi është shkruar me shumë gabime ortografike.

Lider qe solli democracine ne vend.
Lider qe ngriti flamurin tone perkrah vendeve te tjr te NATOS.
Lider qe beri Shqiperine me te sigurte ne rajon.
Lider qe bashkoi popullin shqiptare nepermjet RRUGES KOMBIT.
Lider qe bashkoi shm e shm familje shqiptare me LIBERALIXIMIN E VIZAVE.
Lider qe rriti zhvillimin ekonomik ne Shqiperi.
LIder qe rriti cilesin e jeteses se shqiptareve.
Lider qe solli 24 ore drita uje dhe pa paguar ne ato i kishim.
LIder qe ngriti ndjeshem turizmin Shqiptare.
Lider qe bashkoi Elbasanin me Tiranen.
LIDER QE U TRADHTUA NGA TE MIRAT QE I BERI KETIJ POPULLI.
LIDER qe kurre nuk do te Harriet.
Lider si Ty nuk vjen me SALI BERISHA.
NE TY TE DUAM , TI JE LIDERI YNE”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here