Home Politike Meta: Ina Rama aktore politike

Meta: Ina Rama aktore politike

545
0

Kreu i LSI-së Ilir Meta akuzon kryeprokuroren Ina Rama se nuk po kryen punën e saj, duke e cilësuar si një aktore politike. Gjatë një takimi elektoral në qytetin e Korcës, Meta tha se Ina Rama nuk mund të jetë lojtare politike, pasi përfaqëson organin e akuzës.

Ai kërkoi që drejtësia të vendosë me drejtësi për videon e përgjimit dhe 21 Janarin. Kjo do te jete e veshtire, vijoi Meta, pasi kreu i PS, nuk lejon kryeprokuroren te pergjigjet per vertetesine e videos. Megjithatë ai është shprehur se nuk do mungoje nga ana e tij bashkepunimi me prokurorine pavarësisht rezervave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here