Home Aktualitet Rrjedhja e sekreteve, policia kundërpërgjigje prokurorisë

Rrjedhja e sekreteve, policia kundërpërgjigje prokurorisë

539
0

Policia e shtetit i është kundërpërgjigjur akuzave të prokurorisë së Tiranës për rrjedhje informacioni mbi detajet për hetimet e 21 janarit. Nëpërmjet një deklarate të posacme për shtyp, policia e shtetit i ka konsideruar si pretendime dhe akuza të padëgjuara ato të prokurorisë ndërsa fton atë të nisë një hetim nëse është e nevojshme.

Sakaq polciia e shtetit ka rikujtuar organin e akuzës se në hetimin e 4 viktimave akti i parë i prokurorisë së përgjithshme ka qenë përjashtimi i policisë së shtetit ndërsa ka shtuar se gazetarët kanë pohuar se prokuroria është burimi i tyre. Në mbyllje policia ka shtuar se nuk ka patur asnjëherë rrjedhje informacioni ndërsa dënon këtë lloj fenomeni në shtypin e përditshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here