Home Aktualitet Luftë me policinë, vritet i kërkuari në Kurbin

Luftë me policinë, vritet i kërkuari në Kurbin

522
0

Shkëmbimi i zjarrit mes forcave të FNSH-së dhe një të kërkuari për vjedhje në Kurbin ka bërë që ku i fundit të mbetet i vrarë.

Ngjarja ka ndodhur në fsharin Gurës të Kurbinit ku 40-vjeçari Alfred Prendi u vra gjatë shkëmbimi të zjarrit me Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë të policisë së Lezhës teksa tentonte tu shpëtonte.

Mësohet se 40-vjeçari kërkohej nga policia për një sërë vjedhjesh ndërsa pasi është informuar për vendodhjen e tij, policia e Lezhës ka shkuar atje por gjatë shkëmbimit të zjarrit për kapjen e tij mbeti i vrarë edhe Alfred Prendi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here