Home Aktualitet Lirimi i selisë së PSD, perplasje midis Policise se Shtetit dhe asaj...

Lirimi i selisë së PSD, perplasje midis Policise se Shtetit dhe asaj private

577
0

dhune-policiaZyra e Përmbarimit dhe përfaqësues të policisë private sot në orën 10:00 kishin ndërmarrë një aksion për lirimin e godinës, ku aktualisht ndodhet zyra e Partisë Social Demokrate e drejtuar nga Skënder Gjinushi.

Godina ndodhet prapa ministrisë së Drejtësisë në rrugën “Fortuzi” .

Zyra e Pëmbarimit thotë se ka në detyrë ekzekutimin e VKM-së që të bëjë me lirimin e godinës për t’ia kthyer pronarit.

“Gjinushi ka tentuar të hyjë por nuk është lejuar, pasi përfaqësues të përmbaruesve i kanë vënë kyçin selisë”- thotë gazetari Arsen Rusta, i TV A1 Report i cili ndodhet pranë godinës.
Në vendngjarje ka shkuar dhe policia e rendit e cila ka kërkuar që të largohet policia private.

Në këtë moment ka nisur tension mes policisë private dhe asaj shtetërore.

Në orën 10:09 policia e rendit ka shoqëruar në makinë disa policë privat.
Vertë shefi i komisariatit nr 3 Ladi Laskaj u mor me shoqërimin me forcë të punonjësve të policisë private.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here