Home Rajoni Kumanove, te shtena me arme, forca te medha policie dhe helikoptere

Kumanove, te shtena me arme, forca te medha policie dhe helikoptere

709
0

kumanoveTë shtëna me armë zjarri janë dëgjuar rreth orës 5:00 të mëngjesit të sotëm në qytetin e Kumanovës.

Mediat në Maqedoni raportojnë se banorët e disa zonave kanë informuar për të shtënat e fuqishme, ndërsa ende nuk dihen nëse ka persona të plagosur, ndërkohë në lagjen e njohur të “Trimave” ka forca të mëdha policore.

Pas të shtënave me armë në qytet ka pasur forca të mëdha policore si dhe lëvizje të helikopterëve, ndërkohë që ende nuk ka reagim nga autoritetet për ngjarjen.

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për të shtëna nga individë apo për operacion nga policia.

Ndërkohë, sipas zhurnal, mësohet se mijëra banorë të fshatin Hotël janë në shtetërrethim të plotë nga forcat speciale maqedonase. Të gjitha hyrjet dhe daljet në këtë fshat janë të bllokuara. Sipas informacioneve jozyrtare bwhet e ditur se aksioni policor po zgjerohet në komunën e Likovës duke filluar nga fshati Hotël.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here