Home Kuriozitete “Himni i deteve”, anija turistike me e madhe ne bote

“Himni i deteve”, anija turistike me e madhe ne bote

1270
0

Anija e lundrimit turistik më e madhe në botë, ankorohet në brigjet britanike.

“Himni i deteve” është e gatshme për të mirëpritur më shumë se 80.000 udhëtarë këtë verë. Ajo arriti në Southampton përpara ceremonisë zyrtare të prezantimit më 20 prill.
Kur është koha për darkë, pasagjerët mund të zgjedhin në mes të 18 restoranteve të anijes, përfshirë një amerikan klasik, një italian, një pijetore tradicionale dhe një restorant japonez.

Pas pushimeve të verës, anija do të hyjë në Nju Jork Harbour në nëntor dhe do të bëjë cruises përfshirë Karaibet dhe Kanadanë.

Emri i anijes u zgjodh nga një 27-vjeçare agjente udhëtimesh, Emma Wilby, e cila fitoi garën për emërtimin.

“Anija është projektuar për të ofruar përvoja të reja dhe aventurat thotë “Daily Mail Stuart Leven”, drejtor i kompanisë Royal Karaibe.

anthem-seas

anthem-seas1

anthem-seas4

anthem-seas3

Dashamirësit e lartësisë gjithashtu do të kenë mundësi të ngrihen në lartësinë 90 hapa dhe mund të vëzhgojnë pamjet panoramike të vëzhgimit ajror.

anthem-seas2

Kjo “gjigante” e deteve, ka 16 kuverta dhe një kapacitet prej gati 5.000 pasagjerë. Udhëtarët do të përdorin pije të shërbyer nga banakiere robot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here