Home Bota Habit taksisti ne Zvicer: Nuk transportoj me shqiptare!

Habit taksisti ne Zvicer: Nuk transportoj me shqiptare!

1216
0

Në qytetin Arbon të kantonit Thurgau buzë liqenit Bodensee një shofer zviceran taksie i indinjuar ka shkruar publikisht në Facebok se nuk pranon të transporton më shqiptarë të Kosovës dhe shtetas të ish Jugosllavisë. 55-vjeçari i cilëson si të pandershëm dhe të pa  respekt duke fyer të gjithë shqiptarët e Kosovës, shkruan Blick, përcjell albinfo.ch.

Shkas për zemërimin e tij ishin disa incidente në të cilat disa të rinjtë dyshohet ta kishin mashtruar dhe ta kishin dëmtuar kombibusin e tij.

Ai kishte shkuar për të marr një grup të rinjve në Cyrih. “Kur arrita pas  një orë e gjysmë në stacionin kryesor ata ishin zhdukur tashmë.”

Pronari  gjithashtu njoftoi për dëmtimin e taksisë. “Tani unë kam vrima në kombibusin tim. Riparimi do të kushtojë më shumë se 1000 franga “, ka treguar i zemëruar zvicerani.

“Klienti është mbret, por për shkak se ju nuk silleni si një mbret, unë kam vendosur që të mos transportoj tani e tutje personat nga Kosova. Ju lutem të më lini vetëm dhe mos më kontaktoni! “, thotë taksisti zviceran

Postimi i zviceranit ishte cilësuar si fyes dhe racist nga disa përdorues në Facebook. Madje ata janë irrituar me një cilësim të përgjithshëm të të gjithë shqiptarëve të Kosovës.

Previous articleDel ekspertiza mjekesore, ja pse vdiq 30-vjecarja ne ashensor
Next articleMero Baze: Ka 2 rrugë si mund ta sjelli Basha PD-në në pushtet

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here