Home Aktualitet Gjirokaster – Kakavije, 2 te vdekur nga aksidenti tragjik

Gjirokaster – Kakavije, 2 te vdekur nga aksidenti tragjik

749
0

makina-a

Një aksident i rëndë me pasojë dy të vdekur dhe një i tretë i plagosur është shënuar gjatë natës në aksin Gjirokastër- Kakavijë.

Një makinë ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanal në vendin e quajtur Grapsh. Policia tha se mjeti tip Ford me targa AA 928 MD dhe drejtohej nga  30-vjeçari A.N, përfundoi në kanal dhe për pasojë humbi jetën drejtuesi i mjetit dhe pagagjeri i identifikuar me inicialet G. Sh.

Ndërsa një person i tretë i identifikuar me inicialet L.M ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Viktimat janë nga fshati Plesat. Kanë nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here