Home Aktualitet Fier: Nje i vdekur dhe nje i plagosur ne nje pike gazi

Fier: Nje i vdekur dhe nje i plagosur ne nje pike gazi

512
0

Një person ka mbetur i vdekur, ndërsa një tjetër është plagosur në gjendje të rëndë për jetën, në dalje të qytetit të Fierit, në një pikë shpërndarje gazi.

Viktima është, 50 vjecari Dule Alliu, punëtor në pikën e gazit, ndërsa ndodhet i shtruar në spitalin e qytetit të Fierit, pronari i kësaj pike S.Resuli.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:30, në lagjen Mbrostar Ura dhe nga të dhënat e para dyshohet për helmim nga rrjedhja e gazit.

Policia, e cila ka mbërritur në vendngjarje, sapo ka marrë njoftimin nga ngritur tashmë grupet me ekspertë për të konkluduar në shkaqet që cuan në vdekjen e një njeriu dhe plagosjen e një tjetri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here