Home Sport Federata Kosovare e Futbollit prezanton fanellen

Federata Kosovare e Futbollit prezanton fanellen

1036
1

fanella-kosovareFederata Kosovare e Futbollit ka prezantuar fanellën e re me të cilën Përfaqësuesja Kosovare do të paraqitet në ndeshjen e 5 marsit në Mitrovicë kundër Haitit. Fanellat do të jenë me ngjyrë të kaltër me viza të bardha, përafërsisht ngjyrat dhe modeli i preferuar i disa kombëtareve dhe ekipeve europiane, si Cyprus, Bosnja, Italia, Greqia, Chelsea, Real Madrid, Napoli, Dinamo Kiveit, Schalke etj .

Po të vëmë re, ka një ngjashmëri shumë të përafërt me fanellën e skuadres gjermane Schalke 04, përveç faktit që ngjyra e fanellës së përfaqësues së Kosovës është më e ndezur se sa bluja e mbyllur e Schalke, dhe një tjetër detaj dallues është dhe dizenjimi që i është bërë nga krahët, që natyrisht është e njëjtë përveçse ndryshon në ndërthurjen e vizave të bardha me ato blu paksa. Dhe jakën e ka pothuajse të njëjtë, përveçse e ka ndërthurur me viza blu-bardh. Sigurisht nuk duhej të ishte identike. – See more at: http://dielli.al/lajme.php?id=41722&k=6#sthash.8FG42hIz.dpuf

1 COMMENT

  1. me duket se nje dite do behemi nje popull me nje gjuh por me kater shtete. shqiperia, kosova,çameria dhe dibra e madhe!!!!!sa popull injorant qe jemi, ne vend te bashkohemi perçahemi!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here