Home Aktualitet Durrës, 101 milion dollarë fals. 5 në pranga

Durrës, 101 milion dollarë fals. 5 në pranga

737
0

101 milion dollare amerikane te falsifikuar kane rene ne duart e policise se Durresit mengjesin e sotem.Në bashkepunim me drejtorine e pergjithshme te policise se shtetit forcat blu të Durrësit kane arrestuar 5 persona , dy prej te cileve jane nga Shkodra dhe tre te tjere shtetas maqedonas me kombesi shqiptare nga Shkupi.Kartmnedhat e falsifikuara jane te prerejes 1 milion dollarëshe dhe mendohej te hidheshin ne tregun vendas.

“Me finalizimin e operacionit policor ‘Ceku 1 milion’ u be arrestimi në flagrancë i shtetasve Edmond Temali, 41 vjec, banues në Shkodër, Nesti Rakaj, 34 vjec banues në Shkodër, Zaim Bajrami 33 vjec banues në Shkup të Maqedonisë, Isli Ibrahimi 57 vjec, banues në Shkup të Maqedonisë, dhe Nazmi Zembeli 47 vjec banues në Shkup të Maqedonisë”, tha Ornela Çako, zedhenese e Drejtorise se Policise.Durres.

Pervec bllokimit te sasie 101 milion dollare, policia ka sekuestruar edhe dy mjetet me te cilat leviznin autoret si dhe sende te tjera personale te tyre, 1 laptop dhe 6 telefona celulare. Kartmonedhat e prerjes 1 milion dollare  perdoren rralle per akvitete te zakonshme tregtare edhe ne shtete e bashkuara te amerikes, pasi keto kartmonedha i disponojne vetem anetaret e klubit te milionereve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here