Home Opinione Bledi Mane: Klithmë lebetitëse për djalin e Fahri Balliut

Bledi Mane: Klithmë lebetitëse për djalin e Fahri Balliut

3112
0

Qajani hallin Pogradecit. Qajani hallin dhe shpetojeni sa nuk eshte vone. Refuzojeni duke mos e votuar kete koketul se eshte fyese dhe poshteruese te perfaqesoje nje matralloz si ky djali i Fahriut, Pogradecin e bekuar ne parlamentin e ardhshem.

Klevis Balliu nuk preferoi universitetet e vendit tone por babai e nisi drejt Londres ne universitetin amerikan te Richmond-it. Nisi studimet ne vitin 2008 dhe me sforcim i perfundoi ne 2015. Nje vit akademik ne kete universitet kushton 25 mije paund, rreth 40 milione leke shqiptare. Per gati 8 vjet ky kopuk dallkauk ka shpenzuar 200 mije paund, rreth 320 milione lekeeeeeeeee!

Dhe u kthye me i trashe se kurre ne vendin tone. Shkoi te ftillohej e e kthyen me injorant aq sa me gafat e tij orale dhe gramatikore po ben te qeshe e ta perqeshe jo vetem Pogradeci.

Perfundimisht as leku e as paraja nuk te ftillon e nuk te zgjuarson.

E nese Lasgush Poradeci do çohej nga varri nuk do hezitonte te shkruante:

Mbi zall të pyllit vjeshtarak
Dremit liqeri pa kufi
Ka frikë liqeri ti hapë sytë…
Kishim një e na u bënë dy Fari’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here