Home Sport Biznesmeni kosovar ofron 1 mln € per Kuq e Zinjte nese fitojne...

Biznesmeni kosovar ofron 1 mln € per Kuq e Zinjte nese fitojne ndaj Serbise

561
0

140370Një biznesmen kosovar ka “hapur thesin” para sfidës mes Kombëtares shqiptare dhe asaj të Serbisë. Mediat në Prishtinë shkruajnë se Besnik Benz, biznesmeni kosovar nga Zvicra ka ofruar 1 milionë euro për Kuq e Zinjtë nëse fitojnë ndaj Serbisë në Beograd.

Sipas mediave kosovare ai e ka marr këtë vendim, pasi Federata Serbe dhe UEFA ndaluan tifozët shqiptarë të udhëtonin në Serbi.

Sa do të mbahet ky premtim, kjo mbetet për tu parë. Për më tepër mbetet për të parë dhe sfida e të martës, nëse Kuq e Zinjtë fitojnë atëhere do të mund të marrin nga një premio.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here