Home Shendetesi Ara e kokosit prandalon dehidratimin dhe jep energji

Ara e kokosit prandalon dehidratimin dhe jep energji

819
0

are-kokosiA e dini se struktura molekulare e kokosit është shumë e ngjashme me plazmën e gjakut të njeriut? Kjo e bën atë të super absorbueshëm nga trupi ynë.

Kokosi gjithashtu ndihmon në përthithjen e Magnezit dhe Kalciumit nga trupi ynë duke na forcuar kockat & dhëmbët.

Ai gjithashtu ul rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe nivelin e kolesterolit e diabetit.

Kokosi është perfekt për të gjithë (përfshi këtu edhe sportistët) pasi nuk e lë trupin të dehidratohet dhe jep shumë energji.

Harrojini pijet energjike me sheqer, aromatizues dhe ngjyrosës artificialë, zgjidhni NATYRËN në vend të tyre.

Previous articleVlerat ushqyese të Vajit dhe fryteve të Lajthisë
Next article4 hapa per nje lekure te paster si nje femi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here