Home Bota Amy Winehouse gjendet e vdekur ne shtepine e saj ne Londer

Amy Winehouse gjendet e vdekur ne shtepine e saj ne Londer

777
0

Amy Winehouse, diva me një talent të veçantë muzikor me shpirt-jazzi e cila u hijezua prej zakoneve vetë-shkatërruese, u gjet e vdekur të shtunën ne shtëpinë e saj në Londër, tha policia. Ajo ishte 27 vjec.
Winehouse arriti famën me albumin “Back to Black”, i cili ishte nje përzierje e xhazit, soul, rock dhe pop klasik. Ajo fitoi pesë çmime Grammy dhe e bëri Winehouse një nga yjet më të njohur të muzikës.
Policia konfirmoi se femra 27-vjeçare  u deklarua e vdekur në shtëpinë e saj ne Camden Square te Londres veriore, shkaku i vdekjes nuk ishte i njohur menjëherë. Ambulance Services London tha Winehouse kishte vdekur para se ekipet e ambulancës te arrinin në vendngjarje.
“Unë nuk kam dalë në kërkim të fames,” i tha Winehouse Associated Press, kur “Back to Black”, u lancua. “Unë jam vetëm një muzikante”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here