Home Kulture Elhaida fiton Festivalin e këngës në RTSH

Elhaida fiton Festivalin e këngës në RTSH

503
0

elhaida-daniElhaida Dani është fituesja e edicionit të 53-të të Festivalit të këngës në RTSH dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në edicionin e ardhshëm në Eurosong. Në listën e fituesve të Festivalit në RTSH, Bojken Lako është renditur i dyti, ndërsa Linda Halimi ka zënë vendin e tretë. Çmimi për Elhaida Danin në këtë festival vjen pas sukseseve të saj në ‘The Voice of Italy’ dhe në Top Fest.

Previous articleTrageti ne flake shkon drejt Brindisit, deri tani 290 persona te shpetuar
Next articleBerat, Kodheli i jep dhurata fëmijëve të ushtarakëve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here