Home Bota Avionët e NATO-s do të monitorojnë kufijtë e Ukrainës

Avionët e NATO-s do të monitorojnë kufijtë e Ukrainës

401
0

AWACSNATO pritet që të dërgojë avionët e saj në Poloni dhe Rumani për të monitoruar krizën ukrainase, raporton BBC.
Aleanca i ka hapur të hënën dritën jeshile fluturimeve, bëri të ditur një zyrtar.
Bëhet fjalë për avionët e zbulimit AWACS.

Një lëvizje e tillë vjen në një moment kur Rusia ka çimentuar kontrollin e saj mbi Krimea përpara një referendumi të parashikuar për t’u mbajtur këtë fundjavë në këtë gadishull, që synon të bashkohet me Rusinë.

Previous articleKosova drejt liberalizimit te vizave me BE
Next articleArrestohen disa persona, rekrutonin njerez per ne Siri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here