HYRJE Kosova Haradinaj i perplas harten ne fytyre Murat Mehës

Haradinaj i perplas harten ne fytyre Murat Mehës

0
164

haradinajKomisioni i Punëve të Jashtme në Kosovë ka zhvilluar sot punimet nën një situatë të tensionuar. Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka braktisur në mënyrë demonstrative mbledhjen ndërsa Murat Meha, kryetari i Komisionit për përcaktimin e pikës kufitare me Malin e Zi, po raportonte për demarkacionin me shtetin fqinj.

Përpara se të tensionohej Haradinaj i kërkoi Kryetarit të Komisionit për Punët e Jashtme, Enver Hoxhaj, të ndërpriste fjalimin e Mehës për shkak së ai nuk po tregohej preçiz dhe i qartë.

Në acarim e sipër Haradinaj e ka quajtur Mehën “gënjeshtar dhe tradhtar”, duke i përplasur edhe një hartë që kishte me vete në fytyrë. Pas Mehës, ai është kapur edhe me anëtarët e komisionit, duke i quajtur ata të korruptuar.

Pas largimit të Haradinaj nga salla Meha vazhdoi sërish me raportimin. Ai deklaroi se Kosova me dëshmitë që ka nuk ka humbur asnjë centimetër.

Përgjigju

Please enter your comment!
Please enter your name here