Home Aktualitet Vriten 8 xhihadiste shqiptare ne Siri

Vriten 8 xhihadiste shqiptare ne Siri

443
0

isis-xhihadTetë xhihadistë shqiptarë nga Kosova janë vrarë ditën e djeshme në Irak gjatë një sulmi ajror, ku kanë humbur jetën 11 veta gjithsej. Nga një sulm ajror në Irak janë vrarë 11 xhihadistë, 8 prej të cilëve janë shqiptarë. Më së shumti të vrarë ka nga Kosova 6 prej tyre, njëri nga Maqedonia dhe një nga Shqipëria.

Të vrarët kosovarë janë:
1. Ebu Sofjani
2. Ebu Samiri nga Mitrovica
3. Ebu Ubajde
4. Ebu Jusufi – Zeqir Qorraj
5. Abdurrahman – Liridon Sadiku
6. Ebu Sara – Sinan Muji

Ndërkaq, Ebu Aishe është personi i vrarë nga Shqipëria, si dhe Ebu Uvejs nga Maqedonia.

Previous articleIshulli privat ne shitje sa nje shtepi ne Britani
Next articleFushë-Krujë, tritol makinës së kreut të Bashkisë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here