HYRJE Autorët Postime nga Lajmetshqip

Lajmetshqip

4982 POSTIME 84 KOMENTET

Niveli minimal ne kaskaden e Drinit, OSHEE detyrohet te importoje energji

Situata e vështirë hidrike e ka detyruar Operatorin e Shpërndarjes të hapë me shpejtësi procedurat për të nisur importet e energjisë. OSHEE ka çelur ankadin...

PS mbyll fushaten ne Tirane me flamuj kuqezi

“Çojeni flamurin, çojeni flamurin kuqezi”. Kështu e nisi fjalën e tij Kryeministri Edi Rama në mitingun përmbyllës të fushatës elektorale në Tiranë, ndërsa...

Durres, tritol zyres elektorale te LSI

Ndërsa 2 ditë na ndajnë nga dita e votimit, shënohet një incident elektoral në qytetin e Durrësit. Një zyrë elektorale e LSI i vendoset...

Vrasja në Vlorë e 40-vjeçarit, gruaja: “I pashe ne fytyre vrasesit”

“I pashë në fytyrë personat që vranë burrin tim. Trokitën në derë dhe kur Fatjoni ra në tokë u shokova”. Kështu ka deklaruar para...

Ja lista e studenteve qe u jane njehsuar diplomat

Aplikimi mund të kryhet online ose vetëm në formë shkresore. Në të dy rastet aplikanti duhet të dorëzojë në rrugë postare në MAS dokumentacionin...

Durres, Rama sulmon LSI-ne: Porti ka rritur 70% administraten për të blerë teserat

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish LSI-në gjatë mitingut përmbyllës të fushatës në qytetin bregdetar. Rama duke u ndalur te reforma në administratë, u shpreh...

Lulezim Basha te Rudina: Kam punuar edhe ne Call Center

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, tashmë edhe kandidati për kryeministër, për të arritur deri këtu i është dashur të bëjë të ndryshme, me...

Sali Berisha: Ja pse dështoi mitingu i Ramës në Shijak

Ish-kryeministri Berisha ka zbuluar ditën e sotme se mitingu i Ramës në Shijak ka dështuar, pasi qytetarët nuk kanë pranuar të dalin në miting. Qytetari...

Rusia emeron shefin e ri per Ballkanin

Nëse do t’u besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev,...

Valter Zenga: Jam gati te nis nje aventure ne krye te kuqezinjve

Kombëtarja shqiptare është një pozicion i lakmueshëm edhe për emra trajnerësh prestigjiozë të skenës europiane. Por meqë Duka ka dhënë sinjale të qarta se...

Alesia Bami: Jam ‘single’ dhe dua t’i kushtohem vetëm karrierës sime

Ajo është një nga femrat më seksi në vendin tonë. Alesia Bami ka ditur se si ta fitojë famën, pavarësisht thashethemeve rreth saj. Modelja tregon...

Atentat ndaj 2 vellezerve Beqiri, hasmeri me fisin Capja

Arben Beqiri dhe vëllai i tij G.Beqiri i shpëtuan sot një atentati në Elbasan. Mendohet se dy persona qëlluan me breshëri në drejtim të...

Te fundit