Home Politike Zgjedhjet, KQZ-ja shqyrton sot ankimimet e partive

Zgjedhjet, KQZ-ja shqyrton sot ankimimet e partive

404
0

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është mbledhur sot për të shqyrtuar ankimimet e partive politike në lidhje me procesin zgjedhor.

Mbledhja e sotme e KQZ-së ka në rend dite një sërë ankesash të subjekteve të ndryshme politike, dhe kandidatëve të cilët garuan në zgjedhjet lokale të 8 majit.

Ndërkohë jashtë godinës së Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve janë vendosur forca policie dhe situate paraqitet e qetë pasi nuk ka protestë të opozitës.

Partia Socialiste duket se ka zgjedhur të zhvillojë betejë ligjore në kolegjin zgjedhor ku do të kërkojë rrëzimin e vendimit të KQZ-së për rezultatin e bashkisë së Tiranës.

Previous articlePS padit KQZ në Kolegjin Zgjedhor për rezultatin e Bashkisë së Tiranës
Next articleEurodeputetët:“Zgjedhjet u prishën më 14 maj,Shqipëria e humbi shansin”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here