Home Aktualitet Zbulohet emri i Ministrit te Brendshem ne qeverine teknike

Zbulohet emri i Ministrit te Brendshem ne qeverine teknike

677
0

Ahmet Prenci
Ahmet Prençi eshte një nga kandidatët e PD-së për të qenë ministër teknik i Brendshëm.

Prençi dikur ka qenë Drejtor i Përgjithshëm i Policisë. Ai është konsideruar si profesionist i ekuilibruar dhe që ka punuar në detyra të larta në polici dhe më gjerë si gjatë qeverisjes së djathtë ashtu edhe saj të majtë.

Prençi ka qenë edhe inspektor në ILDKP, si edhe drejtor i Hetimit Tatimor, ku dha dorëheqjen pas tre muajsh nën qeverisjen e kryeministrit Rama.

Ai ka qenë gjithashtu drejtor policie edhe në disa qarqe. Se fundmi Prençi ka botuar edhe nje liber me poezi ku njeren e se ciles ia kishte kushtuar te ndjerit Sokol Olldashit.

Previous articleKryemadhi: Moti nuk premton një ditë të bukur, por unë e zbukurova me yllin që më ndriçon
Next articleDiabeti i tipit 2, ja shenjat qe shfaq dhe si ta parandalojme

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here