Home Aktualitet Tirane, nje person hidhet nga kati i 4-rt

Tirane, nje person hidhet nga kati i 4-rt

630
0

shallvaretNjë person i ka shpëtuar mrekullisht vdekjes sot në kryeqytet.

Mësohet se shtetasi Pëllumb Xhabej, 50 vjeç ka rënë nga kati i katërt i një pallati, në zonën e Shallvareve dhe ka ngecuar në tendën e një dyqani poshtë pallatit, duke i shpëtuar kështu jetën.

Në vendngjarje shkuan forcat e policisë, zjarrfikëset dhe një autoambulancë për t’i ardhur në ndihmë.

Edhe pse nuk dihen arsyet e rënies së tij, policia bën me dije se 50-vjecari është dërguar me autoambulancë në spital për një kontroll mjekësor, pasi rënia nga largësia mund t’i ketë shkaktuar shembje. Gjithahstu ai ka marrë edhe plagë të lehta në trup.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here