Home Aktualitet Tiranë, arrestohet nipi i kreut të bandës së Lushnjes, Aldo Bare

Tiranë, arrestohet nipi i kreut të bandës së Lushnjes, Aldo Bare

1351
0

Policia njoftoi sot arrestimin e një shumë të kërkuari të identifikuar si Alxhi Nallbani, njohur ndryshe si ‘Xhili’, 33 vjec nga Fieri. Në bazë të hetimeve, mësohet se ky shtetas është nipi i kreut të bandës së Lushnjes, Aldo Bare.

Mbi të rëndojnë një sërë akuzash, trafik ndërkombëtar I lëndëve narkotike si dhe pjesmarrje në organizata kriminale.

Ky shtetas akuzohet nga autoritetet e zbatimit të ligjit të shtetit Italian dhe është i dënuar nga Drejtësia Italiane me 14 vjet burgim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here