Home Sport Stadiumi i ri i Shkodrës do të jetë më i bukuri në...

Stadiumi i ri i Shkodrës do të jetë më i bukuri në rajon

759
0

loro-borici11Kur na ndanë edhe pak kohë nga Tetori, muaj kur do të zhvillohet ndeshja eliminatore mes Shqipërisë dhe Serbisë në stadiumin e Shkodrës vazhdon puna me tre turne dhe me intensitet të lartë për të përfunduar punimet brenda afatit. Kryeministri Rama përmes një statusi në Facebook shprehet se stadiumi “Loro Boriçi do të jetë më i bukuri në rajon.

“Kantieri i stadiumit të ri të Shkodrës sot! Do të jetë stadiumi më i bukur në rajon pa asnjë dyshim:-)”. Kapaciteti i stadiumit të ri do të shkojë në rreth 17 mijë vende dhe rikonstruksioni do të kushtojë 15 milionë Euro, pasi do të shtohen 5112 vende për tifozët.

Në stadiumin e ri “Loro Boriçi”, përveç pistës së atletikës, do të ketë dhe ambiente stërvitjeje edhe për sportet e tjera.

loro-borici1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here