Home Aktualitet Grabitet banka, vritet arketarja, roja plagoset rende

Grabitet banka, vritet arketarja, roja plagoset rende

417
0

Ka nderruar jete ne Spitalin Ushtarak ne Tirane arketarja e filialit te NBG-se, qe u grabit me arme nga persona ende te paidentifikuar.

Nderkohe qe ka mbetur i plagosur edhe nje tjeter person qe mendohet te jete roja e sigurise.

Mendohet se arketarja e identifikuar si, Leonora Kaloçi ka bere rezistence ne perpjekje per te mos i dorezuar parate grabitesit.

Ngjarja ka ndodhur pak më parë te sheshi “Shtraus”,  në kryeqytet, në rrethana ende të pasqaruara dhe filiali i grabitur eshte i NBG-se.

Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e saj dhe identifikimin e autorëve. Nuk ka ende te dhena per shumen e parave qe eshte mundur te grabitet nen kercenimin e armeve.

Previous articleKonflikti me pronarin, grate: “Do hidhemi nga pallati”
Next articleGrabitja e bankes, policia jep 10 mije euro kush jep informacione

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here