Home Politike Rama zbulon misionin baze te dy ministrave te rinj

Rama zbulon misionin baze te dy ministrave te rinj

521
0

rama-23-620x426Kryeministri Edi Rama ka komentuar dy ndryshimet e reja në kabinetin qeveritar.

Përmes një statusi në “Facebook” kreu i ekzekutivit tregon misionin e dy ministrave të rinj, Arben Ahmetaj dhe Milva Konomi.

“Misioni bazë për dy ministrat e rinj, përshkallëzimi i operacionit kundër informalitetit dhe lehtësimi i mëtejshëm i biznesit të ndershëm”, shkruan Rama.

Pak orë më parë u bë me dije shkarkimi i Shkëlqim Canit nga Ministria e Financave dhe emërimin në vend të tij i Arben Ahmetajt, i cili deri tani ka mbajtur postin e ministrit të Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes. Në krye të kësaj ministrie është emëruar ekonomistja Milva Ekonomi.

Previous articleNdryshime ne qeveri, Ahmetaj ne vend te Canit
Next articleMilva Ekonomi, ministrja e re e Ekonomise

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here