Home Aktualitet Rama dhe Vuçiç se bashku ne nje perballje televizive

Rama dhe Vuçiç se bashku ne nje perballje televizive

823
0

rama-vucicKryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç do të jenë së bashku në një përballje televizive. Më 27 gusht pritet që kryeministrat e vendeve të Ballkanit të mblidhen në Vjenë për herë të dytë, pas Berlinit, nën kujdesin e kancelares Merkel.

Pritet që këtë herë të organizohet një show televiziv në emisionin “Okruzenje”, një produksion i përbashkët ballkanik, ku do të jenë bashkë në një studio kryeministri Edi Rama, ai serb Aleksandër Vuçiç, ministrja austriake për Familjen dhe Rininë, Sophie Karmasin dhe sekretari i përgjithshëm i Qendrës për Demokraci dhe Pajtim në Europën Jugperëndimore, Goran Svilanoviç.

Previous articleChampions, Skenderbeu do te ndeshet me Dinamon e Zagrebit
Next articleKQZ shperblen LSI me 7 mln lekë, PS me 65 mijë lekë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here