Home Aktualitet Qellohet me leve per vdekje dhe me pas grabitet 70-vjecari

Qellohet me leve per vdekje dhe me pas grabitet 70-vjecari

530
0

policia-shkoderGjendet i pajete ne shtepi një 70-vjecar, nderkohe qe banesa e tij rezulton e thyer, si pasoje e nje grabitjeje. Sipas te dhenave te para te policise, mesohet se ngjarja ka ndodhur ne fshatin Ganjoll dhe viktima eshte identifikuar si shtetasi Leke Jaku.

“Me date 23.03.2015, rreth ores 06.00 eshte marre informacion se ne fshatin Ganjolle, Komuna ” Guri i Zi “, eshte gjetur i vdekur ne banese shtetasin L. J., vjeç 70”- thuhet në njoftimin e policisë.

Mesohet se i moshuari, jetonte i vetem ne banese. Ai dyshohet te jete vrare gjate nje tentative për grabitje, pasi eshte gjetur banesa e thyer. Nga hetimet e para mësohet se viktima është lidhur dhe më pas është goditur në kokë me leve hekuri. Dyshohet se autorët e këtij krimi janë më shumë se dy persona.

Policia eshte nisur drejt vendit te ngjarjes dhe po heton per zbardhjen e saj dhe identifikimin e autoreve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here