Home Aktualitet Policia hyn në Lazarat, degjohen bresheri automatiku

Policia hyn në Lazarat, degjohen bresheri automatiku

894
0

Policia ka hyrë në orët e parë të ditës së sotme në Lazarat. Rreth 35-49 forca të policisë ka asgjësuar mbi 50 mijë rrënjë kanabis në një aksion blic në fshatin e kanabisit. Forcat e policisë janë duke u përballur me një situatë të vështirë.

Të shtënat e armëve që në fillim vinin nga grykat e largëta tani janë intensifikuar. Nuk ka të dhëna për të plagosur apo të dëmtuar, por ajo që dihet mirë është se breshëri automatiku dëgjohen nga Lazarati.

Në aksionin e parë në Lazarat, marrin pjesë forcat RENEA, DELTA FORCE, FNSH Fier, dhe forcat e policisë së Gjirokastrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here