Home Politike Përfundon numërimi i votave në Pukë, Ersekë dhe Peqin

Përfundon numërimi i votave në Pukë, Ersekë dhe Peqin

552
0

Ka përfunduar numërimi i votave për tre bashkitë e vendit në Ersekë, Pukë dhe Peqin. Kështu në Bashkinë e Peqinit ku kandidati i “aleancës për qytetarin” Ilir Rrushi ka marrë 2760 vota ndërsa kandidati i “aleancës për të ardhmen” Naim Teqja i cili ka marrë 908 vota.

Po kështu pas përfundimit të numërimit të votave në bashkinë e Ersekës kandidati i “aleancës për të ardhmen” Ali Laho ka marrë 1548 vota ndërsa kandidatja e “aleancës për qytetarin” Zhaneta Prifti ka marrë 1232 vota.

Ndërsa pas përfundimit të numërimit të votave në Pukë kandidati i “aleancës për qytetarin” Beqir Arifi kryeson me 50 vota

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here