Home Aktualitet Krimet e Renda japin vendimet per “Banden e Tritolit”

Krimet e Renda japin vendimet per “Banden e Tritolit”

637
0

Shpallet vendimi për anëtarët e bandës së  “Bandës e Tritolit”. Apeli i Krimeve të Rënda ka dhënë sot masën e dënimit për 7 anëtarët e kësaj bande. Kjo bandë drejtohej nga Julian Sinanjn.

Andon Mehillaj është dënuar me burg përjetë, ndërsa Genis Mehillajn me 10 vite.

Po ashtu, kreu i kësaj bande, Julian Sinanaj i ka shpëtuar dënimin me burg përjetë, për shkak dhe të statusit të tij si i penduar, duke u dënuar me 35- vite burgim, dhe 25 – vjet do të jetë periudhë sigurie pas burgimit. Ndërsa për Ndriçim Gjokonën nga 35-vjet donohet vetëm me 8 vite. Marjon Mitron dënohet me  8 vite dhe 5 vjet burg për I.K.

Banda e tritolit akuzohet për vrasjen e Sokol Veizit dhe Agron Çelës, si dhe për vendosjen e tritolit te Ardian Kollozit.

Previous articleGjendet trupi i pajete i nje mashkulli pranë Zvërnecit
Next articleBazel, vriten ne lokal 2 persona, dyshohet te jene shqiptare

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here