Home Aktualitet Gjendet trupi i pajete i nje mashkulli pranë Zvërnecit

Gjendet trupi i pajete i nje mashkulli pranë Zvërnecit

811
0

Trupi i pajetë dhe i dekompozuar i një personi është gjetur mëngjesin e sotëm në një breg pranë Zvërnecit, në Vlorë. Policia mësohet se është duke hetuar në dy pista, atë që trupi i përket ndonjë peshkatari të mbytur, ose viktimë e trafikut të drogës.

Disa ditë më parë këtu policia zbuloi një ngarkesë droge e cila u sekuestrua.

Është Portonova e Zvërnecit dhe zona njihet si vendi nga ku ngarkohen drejt Italisë, gomonet me kanabis sativa, dikur me klandestinë. Por Policia e Vlorës nuk bënë asnjë lidhje midis kufomës së gjetur dhe aktiviteteve kriminale.

Të dhënat e dukshme tregojnë që trupi i përket një mashkulli dhe veshur ka pantallona xhinse blu. Ekspertet tregojnë se dekompozimi është i madh dhe besohet që vdekja mund të ketë ndodhur tre katër muaj më parë.

Në Policinë e Vlorës ka denoncime për zhdukje të personave, dhe po bëhen verifikimet për çdo rast.

Hetuesit ngrenë dyshime që viktima mund të jetë nga radhët e peshkatarëve, por edhe ndonjë i përfshirë në trafikun e lendeve narkotike.

Nuk dihet ende nga se i është shkaktuar vdekja dhe për këtë ekspertët presin përgjigjen nga laboratori kriminalistik. /ABCNews

 

Vlorë/ Gjendet kufoma e një mashkulli e mbuluar me rërë buzë detit

Në Vlorë është gjetur një kufomë anës detit në Portonova, Zvërnec.

Kufoma ishte mbuluar me rërë, e dekompozuar. Trupi i pajetë është i seksit mashkull, dhe është ende i pa identifikuar. Grupi hetimorë ndodhet në vendin e ngjarjes.

Burime nga vendi i ngjarjes thonë se po verifikohet trupi për të identifikuar shkaqet.  Viktima është zbuluar nga peshkatarët e zonës. Dyshohet se ka qëndruar për një kohë të gjatë në ujë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here