Home Sport Neymar i jep fund boterorit me nje rruaze kurrizore te thyer

Neymar i jep fund boterorit me nje rruaze kurrizore te thyer

589
0

neymar-demtohetSulmuesi brazilian Neymar është larguar nga Kupa e Botës me një kockë të thyer në kurrizin e tij nga ndeshja çerek-finale me Kolumbine.
Ai ka thyer një rruazë në shpinën e tij kur u godit në shpinë nga Juan Zuniga në një sfidë që shkoi pa u ndëshkuar.

“Neymar është një humbje e madhe, por ajo hap një shans për dikë tjetër dhe unë do të pres sulmuesin e Chelsea, Willian për të marrë mundësinë e tij tani.”

Neymar, 22 vjec, ishte në lot kur u nxorr jashtë në një barelë pastaj është dërguar në spital në Fortaleza.
Trajneri Luiz Felipe Scolari ka thënë: “Neymar do të ishte gjuajtur Për tre ndeshjet që është duke ndodhur.”.
Mjeku i ekipit Rodrigo Lasmar tha per SportTV: “Për fat të keq, ai nuk do të jetë në gjendje për të luajtur. Ai është shumë, shumë i trishtuar..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here