Home Aktualitet Morina neser ne Gjykaten e Apelit, kerkon pafajesine

Morina neser ne Gjykaten e Apelit, kerkon pafajesine

567
0

194881Ismail Morina ose siç njihet ndryshe Ballist Morina autori i dronit që shkaktoi incidentin në Serbi, pritet të paraqitet nesër në seancën që do të zhvillohet në Gjykatën e Apelit për të marrë masën e Sigurisë. Morina u arrestua një ditë para ndeshjes me Serbinë  pasi i’u gjet armë.

Burime për shqiptarja.com bëjnë me dije se ai pritet të jetë vetë i pranishëm Ballisti në seancë, po ashtu është njoftuar dhe për një organizim të mbi 100 tifozëve kuq e zi që do të protesotjnë nesër para gjykatës.

Seanca për lirimin e Ballistit do të kryesohet nga gjykatësja Zeqine Sollaku, ndërsa avokati i Morinës Ardian Visha ka kërkuar lirim dhe hetim të tij me masën detyrim paraqitje.

Previous articleRama ne Hong Kong. Ftese investitoreve te huaj te investojne ne Shqiperi
Next articlePolicia rrugore, ja uniformat e reja verore dhe dimerore

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here