Home Aktualitet Modelja 25-vjecare qe hoqi dore nga sfilatat per te punuar si shofere

Modelja 25-vjecare qe hoqi dore nga sfilatat per te punuar si shofere

642
0

Shana Mooyman filloi të ponojë si modele në një moshë të re dhe shpesh e pa veten e saj në posterat e klubeve të natës, por edhe në postera të tjerë promovues.

Por 25-vjeçarja hoqi dorë nga modelingu kur ishte 19 vjeç dhe vendosi të punojë në minierat e hekurit në Australi.

Aty ajo vendosi të bëhej shofere kamioni dhe tashmë vajza bukuroshe ka grumbulluar aq shumë të ardhura sa ka nisur biznesin e saj.

Pas gjashtë vitesh në timonin e makinave të rënda, Shana tani është një operatore plotësisht e kualifikuar dhe është e bindur se ajo mund ta përballojë kete pune, pavarësisht se një industri e tillë, konkurohet nga meshkujt.

[portfolio_slideshow id=18700]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here