Home Aktualitet Minatorët ngrejnë tendë, forcat e policisë ndërhyjnë

Minatorët ngrejnë tendë, forcat e policisë ndërhyjnë

603
0

Në tentativë për të ndërtuar një tendë nga minatorët, kjo për të kaluar orët e vona të natës, ka hasur me kundërshtinë e forcave të policisë, kjo pasi është në shkelje të ligjit.

Ky akt ka ndodhur pak minuta më parë, ndërsa protesta e minatorëve vijon me hapa normalë. 300 minatorë ende qëndrojnë në pritje, ndërsa forca të shumta policie qëndrojnë pranë tyre, për të parandaluar incidente të tilla.

Minatorët kanë kërkuar sërish sot që qeveria të rishikojë statusin e minatorit dhe të vendosë në vend dinjitetin e punëtorëve të minierave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here