Home Kulture Inagurohet ne Macau resorti me casino dhe hotel me vlere 2bn $

Inagurohet ne Macau resorti me casino dhe hotel me vlere 2bn $

560
0


Macau Galaxy, një resort me casino, ka hapur dyert e saj për vizitorët duke synuar për të tërhequr klasën e mesme ne rritje të Kinës.

Kompleksi prej 2bn $ (£ 1.2bn), hotel dhe resort turistik do të ketë një plazh artificial, pishinë me dallge, më shumë se 50 restorante dhe 450 tavolina bixhozi.

Galaxy Entertainment, kompania e cila zotëron casinon drejtohet nga Lui Che Woo, një miliarder nga Hong Kong.

Në vitet e fundit, autoritetet kanë qenë duke u përpjekur për ta kthyer Macau nga një qytet i lojrave në një destinacion turistik.

Hapja të dielën u festua me shumë fishekzjarre, një valle luani tradicionale dhe grate veshur me pupla me ngjyrë.

Hoteli në Macau Galaxy do të ketë 2.200 dhoma, drejtuar nga hotelet brand Banyan Tree dhe ato Japoneze Okura.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here