Home Ekonomi “Mercator” hap supermarket të ri në Gjirin e Lalëzit

“Mercator” hap supermarket të ri në Gjirin e Lalëzit

788
0

Në vazhdim të planit të suksesshëm të zgjerimit në rajonin e Evropës Juglindore, grupi “Mercator” hapi më 19 qershor 2010 një supermarket të ri në Shqipëri.

Supermarketi “Mercator”, shtrihet mbi një sipërfaqe prej 170 metra katror dhe është vendosur në kompleksin e ndërtuar së fundmi në plazhin e Gjirit të Lalëzit, një zonë me një popullsi në rritje, jo më shumë se 25-minuta larg nga kryeqyteti.
Zona është vendpushim turistik prandaj dhe supermarketi është menduar kryesisht për konsumatorët VIP, politikanët dhe zyrtarë të lartë të qeverisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here