Home Aktualitet Marjan Gryka: Olldashin e vrau klani Berisha – Basha

Marjan Gryka: Olldashin e vrau klani Berisha – Basha

607
0

Marjan-Gryka-me-AzeminIsh-truproja e Azem Hajdarit dhe kreu aktual i shoqatës me të njejtin emër, Marjan Gryka, në intervistë për gazetën “Shqiptarja.com” akuzon dyshen drejtuese të PD, Basha-Berisha si klani që ka organizuar vrasjen e deputetit të PD, njëherësh dhe kandidatin për kreun e kësaj partie, Sokol Olldashi i cili humbi jetën në një aksident automobilistik muaj më parë. Madje ai thotë se është pikërisht ky klan që kërcënon të gjithë mbështetësit e tij dhe zërat kundër, duke kërkuar që të heshtet.

Njëherësh Gryka zbulon se Olldashi u kërcënua me jetë, pasi në dorë kishte dosje kompromentuese ndaj kupolës së PD për ndërtime pallatesh me para droge në Durrës, Tiranë dhe Shkodër, ndërsa kërkon që të zbardhen tabulatet e bisedave të tij me kërcënuesit. Ai flet për vrasjen e Hajdarit dhe për tentativën e marrjes peng të ish-kryeministrit Ilir Meta në Tropojë nga Berisha përmes deputetit të asaj kohe Azgan Haklaj.

Previous articleMediat serbe: Shkoni të vizitoni Shqipërinë
Next articleTAP, fillon puna për ndërtimin e Korridorit Jugor të Gazit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here