Home Aktualitet Lezhe, grabiten me arme 3 familje

Lezhe, grabiten me arme 3 familje

519
0

grabitej-lezheNjë grabitje me armë zjarri ka ndodhur nga persona të maskuar në qytetin e Lezhës në lagjen ‘Besëlidhja’.

Dy persona të paidentifikuar kanë grabitur 3 familje të një pallati, duke u marrë paratë, bizhuteritë dhe sende të tjera me vlerë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë natës rreth orës 02:00.

Tre familjet që janë grabitur banonin në katin e tretë të një pallati.

Sipas dëshmive të familjarëve të dhënë në komisariatin e policisë, ata janë mbajtur peng për rreth 2 orë nga autorët.

Nga burimet e para mësohet se autorët kanë përdorur dhunë ndaj kryefamiljarëve, pasi këta të fundit kundërshtuan grabitësit. Ata u larguan me shpejtësi sapo kanë marrë sendet me vlerë, duke përfituar dhe nga errësira.

Në dy prej banesave, janë dhunuar gratë, pasi ato banonin vetëm në shtëpi. Bashkëshortët e tyre jetojnë në emigracion prej disa vitesh.

Policia është duke hetuar për të zbardhur shkaqet dhe rrethanat e plota të kësaj ngjarje, si dhe për identifikimin e kapjen e autorëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here