Home Aktualitet Lezhë, ekzekutohet 28- vjeçari. Pranga autorit

Lezhë, ekzekutohet 28- vjeçari. Pranga autorit

634
0

Dorian Hila është ekzekutuar me armë në qendër të qytetitit te Lezhës në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Burime të policisë bëjnë të ditur se autori I ngjarjes ka goditur tre herë në drejtim të viktimës , dy herë në ajër dhe pasi është siguruar se Hila ka vdekur është larguar në këmbë nga vendi i ngjarjes. Policia është vënë në ndjekje të tij dhe ka mundur ta arrestojë vetëm 500 metër larg vendit të krimit. 28- vjecari ka qenë duke udhëtuar me motor në momentin kur është goditur nga plumbat e pistoletës. Kjo është vrasja e gjashtë në qarkun e lezhës që nga janari i këtij viti.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here